Početna stranica

tel. + 381 11 2833-829

Predmet tendera:

Organizovanje maturske ekskurzije učenika za školsku 2024/25

Partije (lotovi):

Organizovanje maturske ekskurzije učenika za školsku 2024/25 Obavezni uslovl za učešće u javnom pozivu:

Mesto:Crna Gora, Podgorica
Datum objave:02.09.2024
Rok:12.09.2024 - (rok je istekao) - Pogledajte slične aktuelne nabavke
Oblast:

Ekskurzije. Putovanja. Nabavka avio karata. Turisticke usluge. Hotelski smestaj i usluge.

Naručilac:JU ŠKOLA ZA SREDNJE I VIŠE STRUČNO OBRAZOVANJE SERGIJE STANIĆ
Tekst javne nabavke - tendera:U trenutku preuzimanja dokumenta nije bilo moguće utvrditi tačan rok za dostavu ponuda, te je isti neophodno proveriti kod naručioca.

?

JU Škola za srednje i više stručno obrazovanje Sergije Stanić

raspisuje: JAVNI POZIV

za prikupljanje ponuda za organizvoanje Maturske ekskurzije 2024/25

Italija -Francuska -Španija

Predmet nabavke:

Organizovanje maturske ekskurzije učenika za školsku 2024/25 Obavezni uslovl za učešće u javnom pozivu:

Privredni subjekt/ponuđač mora da posjeduje:

1. Licenca za obavljanje djelatnosti turističke agencije - organizatora putovanja i - Rješenje o izdavanju licence, izdatu od nadležnog Ministarstva (Prema zakonu o turizmu) koja je važeća u vrijeme realizacije ekskurzije.

2. Ucenca za javni prevoz putnika u unutrašnjem ili međunarodnom drumskom saobraćaju, koja je važeća u vrijeme realizacije ekskurzije.

3. Uvjerenje, potvrdu ili drugi akt nadležnog organa izdato na osnovu kaznene evidencije, u skladu sa propisima države u kojoj privredni subjekat ima sjedište, odnosno u kojoj ovlašćeno lice tog privrednog subjekta ima prebivalište, radi utvrđivanja uslova da učestvuje samo privredni subjekat koji: 1) nije pravosnažno osuđivan i čiji izvršni direktor nije pravosnažno osuđivan za neko od krivičnih djela sa obilježjima: a) kriminalnog udruživanja; b) stvaranja kriminalne organizacije; c) davanje mita; Č) primanje mita; ć) davanje mita u privrednom poslovanju:

d) primanje mita u privrednom poslovanju: dž) utaja poreza i doprinosa; đ) prevare; e) terorizma; f) finansir-anja terorizma; g) terorističkog udruživanja; h) ućestovanja u stranim oružanim formacijama; i) pranja novca; I) trgovine ljudima; k) trgovine maloljetnim licima radi usvojenja; l) zasnivanja ropskog odnosa i prevoza lica u ropskom odnosu

4. Uvjerenje, potvrdu ili drugi akt koji izdaje organ uprave nadležan za naplatu poreskih prihoda, odnosno nadležni organ države u kojoj privredni subjekat ima sjedište, radi utvrđivanja ispunjenosti uslova u pogledu izmirenja dospjelih obaveza po osnovu poreza i doprinosa za penzijsko i zdravstveno osiguranje, o kojima evidenciju vodi organ uprave nadležan za naplatu poreskih prihoda, odnosno nadležni organ drave u kojoj privredni subjekat ima sjedište.

5. Uvjerenje, potvrdu / dokaz o registraciji kod organa nadležnog za registraciju privrednih subjekata (CRPS) ili drugom odgovarajućem registru.sa podacima o ovlašćenim licima ponuđača;

6. Garanciju ponude u iznosu od 2% procijenjene vrijednosti predmeta javne nabavke kao garanciju ostajanja u obavezi prema ponudi u periodu važenja ponude, sa rokom važenje od 30 dana od dana otvaranja ponuda. Dostavlja se u zatvorenoj koverti sa naznakom ..Garancija ponude na kojoj se navodi: naziv i sjedište naručioca, javni poziv za koji se podnosi garancija, naziv, sjedište i adresa ponuđača i naznake garancija ponude i ne otvaraj prije roka za otvaranje ponuda.

Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 43.000.00eur bez pdv-a. Okviran broj daka 100.

Kriterijuml za izbor najpovoljnije ponude: Odnos cijene I kvaliteta:

1. Podkriterijum cijena (C): kao osnov za vrednovanje ponuda uzimaju se ponuđene cijene ispravnih ponuda. Ponudi sa ponuđenom najnižom cijenom dodjeljuje se maksimalno predviđeni broj bodova = 80 bodova, a ostalim ponudama dodjeljuje se broj bodova po formuli:

2. Podkriterijum kvalitet (K) vrednovaće se bodovanjem referenci ponuđača. Maksimalan broj bodova za reference stručnih lica (RS) je 20.

Podkriterijum kvalitet u dijelu koji se odnosi na reference stručnih lica iskazuje se kroz: - Reference stručnih lica koja su angažovana na organizaciji usluga koja je predmet nabavke na izvršenju istih i/ili sličnih usluga, na način Što se ukupan broj referenci potvrđenih od strane Naručioca usluga podijeli sa najvećim ukupnim brojem potvrđenih referenci svih stručnih lica i dobijeni količnik pomnoži sa maksimalnim brojem bodova koji je određen za ovaj parametar. Pod istovjetnim i/ili sličnim uslugama podrazumijevaju se usluge koje su predmet javne nabavke, a odnose se na organizovanje maturskih ekskurzija za poslijednjih 5 godina. Broj bodova određuje se po formuli: RS = RSp / Rsmax 20 gdje je RSp - broj potvrđenih referenci stručnih lica, Rsmax - najveći ukupni broj svih potvrđenih referenci stručnih lica

Broj bodova (cijena) - Cfnajniža ponuđena cijena)/Cl(ponuđena cijena)*80 Ostali uslovl koje ponuda treba da sadrži:

1. Grupno osiguranje svih učesnika maturske ekskurzije i profesora (vođe puta i predstavnika Škole) tokom ekskurzije. - Prevoz mora biti organizovan tehnički ispravnim, modernim, turističkim autobusima (klima, audio i video ozvučenje). Dva vozača po jednom autobusu.

2. Svaki autobus angažovan od strane Agencije mora imati profesionalnog vodiča, obaveznu pratnja doktora tokom Čitavog puta i funkcionalan toalet.

3. Izabrani ponuđač dužan je izvršiti vanredni tehnički pregled autobusa i dostaviti potvrdu o tehničkoj ispravnosti najkasnije 24h prije polaska.

4. Potrebno je dostaviti fotografije autobusa kojima će se vršiti prevoz djece.

5. U ukupnu cijenu ponude potrebno je uračunati troškove prevoza, smještaja i dnevnica za profesore (na sakih 20 učenika 1 pratilac - profesor), kao i za 1 vođu puta, za vrijeme trajanja putovanja. Iznos dnevnica za profesore i vođu puta je 72 eura po danu. Ponuda treba da sadrži gratis ponudu za jedno dijete u porodici gdje su blizanci. Realizacija, rok izvršenja ugovora: Septembar 2024. godine, pri čemu će se tačan datum ekskurzije definisati naknadno.

Način plaćanja direktno odabranoj agenciji u ratama, 6 jednakih mjesečnih rata.

Ruta: Crna Gora (Podgorica) - Italija - Francuska - Španija - Crna Gora (Podgorica): u hotelima sa najmanje 3 (tri) zvjezdice na bazi 3 noćenja u Italiji (2 na bazi polupansiona i 1 noćenje sa doručkom), 3 (tri) noćenja u Španiji (polu pansion). Za vrijeme boravka u Španiji potrebno je organizovati 2 (dva) odlaska na cjelodnevni izlet u Barselonu (troškove uračunati u cijenu aranžmana) - Za vrijeme boravka u Italiji organizovati posjetu Veroni, Veneciji. - Za vrijeme boravka u Francuskoj obići Nicu, Monako i Montekarlo. - Razgledanje i obilasci treba da budu organizovan! u pratnji profesionalnih vodiča tokom dana.

Rok važenja ponude je 30 dana od dana otvaranja ponuda.

Ponuda treba da sadrži ukupnu cijenu bez PDV-a i sa PDV-om. kao i pojedinačno iskazanu cijenu po osobi. Ponuda u komercijalnim uslovima mora da sadrži sljedeće podatke: - program aktivnosti po danima ekskurzije, sa preciznim navođenjem organizovanih posjeta znamenitostima, - uslovi popusta, kao i gratlse - uslove i način plaćanja; - druge podatke i uslove koje ponuđač smatra da treba da ponudi i definiše.

Ponuđač je dužan da dostavi izjavu da je saglasan da se ugovor zaključi sa +30 učenika.

Ugovor za realizaciju ekskurzije potpisuje predsjednik Savjeta roditelja uz priložena potpisana punomoćja svih

roditelja koji koriste usluge Agencije, a uplate se vrše direktno izabrano) Agenciji.

Ponuđač je u obavezi da dostavi garanciju za dobro izvršenje ugovora: prilikom potpisivanja ugovora Ponuđač čija ponuda bude izabrana kao najpovoljnija dužan je da uz potpisan ugovor o javnoj nabavci dostavi naručiocu: garanciju za dobro izvršenje ugovora za slučaj povrede ugovorenih obaveza u iznosu od 5% vrijednosti ugovora sa rokom važenja 10 dana dužim od dana izvršenja ugovora.

Javno otvranje ponuda će se održati dana 12.09.2024. godine u 10h u prostorijama škole, adresa Kralja Nikole 114, Podgorica, na otvaranju je obavezno prisustvo ponuđača.

Ponude se podnose u zatvorenoj koverti na kojoj je naznačeno: Ne otvaraj prije javnog otvaranja ponuda, naziv i sjedište naručioca, javni poziv za koji se podnosi ponuda, naziv, sjedište i adresa ponuđača.

Odluku o izboru najpovoljnije ponude donosi ovlašćeno lice ustanove na osnovu izvještaja Komisije za spro-vođenje i realizaciju javnog poziva.

Odluka o izboru najpovoljnije ponude biće donijet a u roku od 10 dana od javnog otvaranju ponuda i biće uručena ponuđačima putem mejla i pošte na dokaziv način.

Žalba se podnosi Školskom odboru. Žalbeni rok na Odluku o izboru najpovoljnije ponude je 8 dana nakon prijema odluke o izboru najpovoljnije ponude.

DOKUMENTACIJA: